• الطقس
  • الاسواق العالمیة
الرئیسة / ایران
  • 1400 فروردین / نيسان 17 السبت‬
  • Teh 15:22 | 10:52 GMT
ایران/ایران تاریخ : 1399 اسفند / آذار 8 - GMT 20:28
برلمانية ايرانية: دعم ايران لجبهة المقاومة أثمر عن خفض عنف ارهابيي داعش ضد النساء

عدّت رئيسة لجنة حقوق الانسان البرلمانية الايرانية زهرة الهيان دعم ايران لجبهة المقاومة أثمر عن خفض عنف ارهابيي داعش ضد النساء.

وقالت زهرة الهیان

عصر امروز (دوشنبه، 18 اسفند ماه) در دومین نشست توانمندسازی زنان قربانی ترور، ضرورت آینده بشر که از سوی دانشگاه علامه طباطبایی به مناسبت روز جهانی زن برگزار شد، گفت: امروزه آسیب زنان در جنگ‌ها و وقایع تروریستی یکی از مسائل مهم به شمار می‌رود که باید درباره آنها بحث و بررسی صورت گیرد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در منطقه با ناامنی‌ها و حملات تروریستی از سوی فرقه‌های مختلف مواجه هستیم که این امر با چراغ سبز و حمایت آمریکا انجام می‌شود که نتیجه آن نیز متأسفانه بروز جنایت‌های خشونت‌بار است.

 

وی ادامه داد: متأسفانه برخی کشورهای غربی در قامت تروریسم دولتی در منطقه عمل می‌کنند؛ امروز زنان افغانستان با احساس ناامنی و وقایع خشونت‌بار همراه هستند، در پاکستان نیز گهگاهی حملات تروریستی موجب رعب و وحشت می‌شود و خشونت علیه زنان و کودکان رخ می‌دهد و این امر در عراق هم صورت می‌گیرد.

 

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: داعش و گروه‌های تروریستی وابسته به آنها سال‌ها با حملات جنایتکارانه خود وضعیت زنان و امنیت آنهار ا به خطر انداختند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این مهم در حالی است که تجارت زنان و خشونت‌هایی که این گروه و فرقه تروریستی علیه ایران داشت با حمایت جمهوری اسلامی از جبهه مقاومت تا حد زیادی کاهش پیدا کرد.

 

الهیان گفت: زنان بسیاری در کشورهای مختلف منطقه متحمل خساراتی از اقدامات گروه‌های تروریستی شدند و شکنجه، حبس و تجارت زنان از جمله موضوعاتی است که در بین این کشورها مشترک بود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه بر اساس اقدامات جنایتکارانه سلامت روحی، روانی و جسمی زنان در این جنگ‌ها و حملات تروریستی به مخاطره افتاد؛ از این رو جامعه جهانی باید فکری برای این وضعیت اسفبار کند و در این میان باید از ظرفیت مجامع حقوق بشری برای رسیدگی به این آسیب‌ها کمک گرفته شود.

 

وی ادامه داد: چندی پیش در نشست وبیناری با زنان کشور افغانستان، نمایندگان پارلمان و فعالان مردم‌نهاد در این کشور گلایه داشتند که زنان امنیت ندارند و مورد حمله گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرند. آنها درخواست داشتند که از ظرفیت‌های بین‌المللی کمک گرفته شود و ایران نیز از آنها حمایت کند، این اظهار نیاز آنها دل انسان را به درد می آورد.

 

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زنان فلسطینی سال‌هاست که از چنین موضوعاتی رنج می‌برند و مورد خشونت افسران و سربازان صهیونیستی بوده و در عین حال آسیب‌های روانی ناشی از، از دست دادن همسر، پدر و فرزند خودشان را تحمل می‌کنند و حتی برخی از آنها در زندان‌ها تحت شکنجه به سر می‌برند؛ درچنین مواردی مشاهده می‌شود که حقوق بشر نادیده گرفته شده و کلید واژه حقوق بشر دوستانه فقط یک حرف و شعار است.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجامع بین‌المللی و ساختارهای سازمان ملل در حوزه حقوق بشر به کمک زنان قربانی تروریسم و اقدامات جنایتکارانه نیامده و توجه به این امر مطالبه جامعه جهانی و نهادهای غیردولتی است.

FarsNews,News,FarsNewsAgency
آخر الاخبار